2022 AVRUPA GENÇLİK KONSERLERİ BAŞLIYOR

2022 AVRUPA GENÇLİK KONSERLERİ BAŞLIYOR
Akdeniz Opera ve Bale Kulübü, “2022 Avrupa Gençlik Yılı” nın sonlarına yaklaştığı bu günlerde, odağına gençleri aldığı çok özel etkinliklerinden birini daha önümüzdeki günlerde Mersin’le buluşturacağını açıkladı.

HABER:Şule İNAN

 

Akdeniz Opera ve Bale Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Demet Şaman Tarlakazan, 21 Aralık 2022 Çarşamba akşamı, saat 20:00'de, Türkiye'nin en genç Caz Piyanisti Hakan Başar'ı, 'Hakan Başar Trio' olarak, Mersin'de müzikseverlerle buluşturacaklarını açıkladı.

 

Akdeniz Opera ve Bale Kulübü Yönetim Kurulu üyeleri Mersin Kent Konseyi toplantı Salonunda düzenlediği basın açıklamasında “2022 Avrupa Gençlik Yılı' adı altında bir dizi etkinlikler düzenleyeceklerini açıkaldı.Akdeniz Opera ve Bale Kulübü adına açıkalamda bulunan Yönetim Kurulu Başkanı Demet Şaman Tarlakazan "1947'de Anadolu'da ilk opera temsilinin gerçekleştiği bina" olması gibi tarihi bir kimlik de taşıyan, Mersin Devlet Opera ve Balesi (MDOB) Sahnesi'nde yer alacak özel bir konserle gerçekleşecek.Piyanoda Hakan Başar, kontrbasta Paolo Benedettini ve davulda Ruben Bellavia'dan oluşan grup; caz, blues, latin caz, soul caz, gospel ve post bop tarzı parçalarıyla son derece coşkulu geçen konserlerine bir yenisini eklemek üzere, çok güzel bir programla, müzik severlerle birlikte olacaklar. ” dedi.

 

iki Akdeniz ülkesi arasında Müzik köprüsü”

 

Tarlakazan, Uluslararası bir projenin Türkiye ayağı olarak Mersin’de yapılacak olan Hakan Başar Mersin konseri sonrasında, İtalya ve Avrupa’nın önemli müzisyenleriyle çalmak için davet aldığı ve 2023’ün şubat ayında İtalya’da gerçekleştirilecek prestijli bir caz festivali olan Uluslararası San Severo Winter Jazz Festivali’nde Hakan Başar Trio'nunda yer alacağını belirtti. Tarzan, Akdeniz Opera ve Bale Kulübü düzenlendiği konser ile iki Akdeniz ülkesi arasında, müzik yoluyla oluşan köprünün de ifadesi olacaktır.” dedi

 

AKOB 'BAŞAR' KONSERİNE DAVET ÇAĞRISI YAPTI

AKOB olarak 14 yıldan bu yana gönüllü emeği üzerinde, sanatı dinleyiciyle; sanatçıyı sanatseverle buluşturduklarına dikkat çeken Tarlakazan “Hakan Başar ve niceleri gibi. ülkemizin kendi yeteneklerine sahip çıkmasını sağlıyoruz. Onların çağdaş müzik- dünyasında iz bırakmalarına katkı vermeye çalışıyoruz. O nedenle sizleri -Mersinlileri- bu özel konserle daha yakın olmaya ve bu konserde birlikte olmaya çağırıyoruz” diye konuştu.