Akşener: Netanyahu, 21. yüzyılın Hitler’idir

Akşener: Netanyahu, 21. yüzyılın Hitler’idir
İYİ Parti lideri Akşener, partisinin grup toplantısında konuşuyor.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında açıklamaaarda bulunuyor.

Konuşmasına İsrail'in Gazze'de gerçekleştirdiği hastane saldırısına değinerek başlayan Akşener, "Bunun adı terörle mücadele değil bizzat terörün kendisidir. Netanyahu, 21. yüzyılın Hitler'idir" dedi. 

Akşener'in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"Dün akşam Gazze'den gelen haberle sarsıldık. Teröre karşı savaş iddiasıyla yola çıkan İsrail'in sivilleri bile hedef alan gaddarlığı hastaneyi bombalayacak kadar alçalmıştır. Bunun adı terörle mücadele değil düpedüz terörizmdir. Bu bizzat Netanyahu terörüdür. 

Önce çıktılar hastaneyi Hamas bombaladı dediler, kimse inanmayınca füze yolunu şaşırdı diyecek kadar alçaldılar. Netanyahu 21. yüzyılın yeni Hitler'idir. Zaman farklı zihniyet aynı zihniyettir. Derhal yargılanmalıdır. Medeni değerleri savunduğunu söyleyen her ülke bu vahşete karşı tutum almalıdır.

Bir yandan kitap defter masrafları, giyim kuşam servis masrafları derken ailelerimizgünden güne çıkmaza sürükleniyor. Maaş zamları eriyip gitti. Kış kapıya dayandı, artan fiyatların yanına ısınma masrafları eklenecek. Dünya savaşla karşı karşıya. Enerji fiyatları daha da artacak demek. Bu bizim için hem zam hem cari açık demek. Motorine zam geldi, sırada benzin var. Verilen sözler hala hafızamızda. Milletimizin payına zamdan başka hiçbir şey düşmüyor. AK Parti iktidarının ekonomi politikası ağustos böceği ile karınca gibi. Bakan Şimşek göreve geldiğinde para bulmak için körfez ülkelerine gittiler. 50 milyon dolar gelecekti değil mi? Ne gelen var ne de yatırım yapan. Ülkemize adalete hukuka demokrasiye güven yok. Hal böyle olunca akıl veren iyi yoldasınız diyen çok olur, ama parasını veren yatırım yapan kimse olmaz. Seçimden önce elde ne varsa harcadılar. Seçim bittikten sonra vatandaşa dönüp zaman kemer sıkma zamanı dediler. 

Durum bu kadar açık ve net. Büyük bir adaletsizlik ve haksızlık var. Seçimlerden önce servetine servet katanlar ile seçimlerden sonra bedel ödeyenler aynı insanlar değil. Emeklimizin asgari ücretlimizin aldığı maaş açlık sınırının altında kaldı. Çalışan nüfusumuzun yarısı asgari ücretli. Milletimiz adeta can çekişiyor. Ama iktidar enflasyon için faturayı yine milletimize kesiyor. Böyle bir utanmazlık olabilir mi? 

İktidara daha önce yaptığım çağrıyı yineliyorum; ayağınızı denk alın, milletimizin yılbaşına kadar dayanacak gücü kalmadı. Enflasyonun önüne geçin." (haber merkezi)

Haberle ilgili daha fazlası: #meral akşener netanyahu  # Akşener Netanyahu 21. yüzyılın Hitleridir